Jsem Zuzka Vitková,

 
 

 

finanční koučka a mentorka finančně nezávislých žen

 
 
 
 

„Ženy a peníze nejdou dohromady.“

„Abys byla bohatá, musíš se dobře učit a potom si najít dobrou práci.“

„Kdo šetří, má za tři. Hlavně zbytečně neutrácej!“

 

A tak jsem studovala. Dobře se učila. Našla si práci. Šetřila ne za tři, ale možná za třicet. Dodržovala všechny „rady“ a rčení, které měly vést ke spokojenému finančnímu životu – a vlastně i k bohatství.

 

Jenomže mě to bohatství pořád nějak míjelo… 

 

 

 

V roce 2020 jsem ale objevila jedno tajemství, kouzlo, tip – nazvěme to jakkoliv. Pointa je ale ta, že se ke mně doneslo, že PENÍZE JSOU ENERGIE.

 

Tohle zjištění mi pomohlo se na ně začít dívat úplně jinak. A úplně jinak se k nim chovat. A díky tomu jich získat úplně jiné množství, než kdy dříve.

 

Začala jsem si zpracovávat finanční bloky a limity, které jsem v sobě měla snad odjakživa. Ano, těch pár větiček hned v úvodu k nim taky patřilo. A vlastně ještě jedna celá další hromada.

 

Uvědomila jsem si, že ve stejné situaci, jako jsem já, je i mnoho dalších žen. Rozhodla jsem se zapracovat na sobě, vzdělat se více ve finanční oblasti a ukázat ženám, jaké falešné představy o penězích a bohatství si neseme z dětství a dospívání. 

 

Postupně jsem se stala finanční koučkou, mentorkou, začala se zajímat o pasivní příjmy a vše okolo peněz. V roce 2021 jsem složila první zkoušku u ČNB a stala se i privátní investiční konzultantkou. 

 

Velmi mě baví bořit zažité mýty, které my ženy o penězích máme. Líbí se mi ukazovat ženám možnosti, které s penězi máme. Protože jsme to často my – MÁMY – které rozhodují (často nevědomky), jaké finanční vzorce si do života odnesou naše děti. 

 

A já chci co nejvíce maminkám ukázat, jak na to. Protože nejdříve se to musíme naučit my a potom to můžeme učit naše děti.

A kdo jsem vlastně já?

 

To je moc dobrá otázka! Sedím tady u počítače už asi půlhodiny a stále jsem nepřišla na tu trefnou větu, která by mě vystihovala. Tak si půjčím citát německého spisovatele E. Tolleho:

Jsem živou silou vesmíru, která v každém okamžiku má moc si zvolit kým a čím chce v tomto světě být.

Miluji být mámou, ale stejně tak miluji své podnikání. Miluji být manželkou, a zároveň miluji svou svobodu. Takže jsem v každém okamžiku jiná, ale vždy jsem to já. Někdy rozcuchaná a do oběda v pyžamu, jindy jak ze žurnálu a na schůzce s klientkou. Miluji všechny své podoby (no dobře, nějaké výjimky bych asi našla), a ráda vás podpořím v hledání těch vašich.

 

Pár perliček z mého života

⭐️ Mám červený magisterský diplom z molekulární biologie a genetiky.
⭐️ Během studia jsem strávila pět měsíců ve Vídni a studovala na Vídeňské univerzitě.
⭐️ V průběhu pouhých dvou let jsem porodila tři děti ( a všechny do třicítky!).
⭐️ Mladší děti jsou dvojčata.
⭐️ Nedám dopustit na moderní látkové plenky. I proto jsem své první podnikání rozjela právě v této oblasti.
⭐️ Splnil se mi sen vidět Niagárské vodopády.
⭐️ Miluji řeckou kuchyni a nikdy neodmítnu skleničku dobrého řeckého vína (ideálně v útulné taverně s výhledem na pláž, samozřejmě).
⭐️ Mé nejoblíbenější květiny jsou tulipány.
⭐️ Ráda poslouchám (kromě jiného) country a folk. Bratři Nedvědi jsou moje srdcovka.